Bourns Inc. CR0402-FX-12R3GLF
CR0402-FX-12R3GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0402-FX-12R3GLF
Brief Description
RES SMD 12.3 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CR0402-FX-12R3GLF.pdf
Availability of CR0402-FX-12R3GLF
QUANTITY
CR0402-FX-12R3GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0402-FX-12R3GLF
Internal Part NumberEIS-CR0402-FX-12R3GLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0402-LF Material Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0402-FX-12R3GLF
Related LinksCR0402-F, CR0402-FX-12R3GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0402-FX-12R3GLF Details Description
Related parts for CR0402-FX-12R3GLF
CONN HEADER RT/A .100 14POS 15AU datasheet.pdf
MODULE 802.11B ETHERNET BRIDGE datasheet.pdf
IC HIGH SIDE PWR SWITCH PDSO-12 datasheet.pdf
SWITCH KNOB KNURL 0.52" BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
RELAY SAFETY datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf