Bourns Inc. CR0402-FX-2213GLF
CR0402-FX-2213GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0402-FX-2213GLF
Brief Description
RES SMD 221K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CR0402-FX-2213GLF.pdf
Availability of CR0402-FX-2213GLF
QUANTITY
CR0402-FX-2213GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0402-FX-2213GLF
Internal Part NumberEIS-CR0402-FX-2213GLF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0402-FX-2213GLF
Related LinksCR0402-F, CR0402-FX-2213GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0402-FX-2213GLF Details Description
Related parts for CR0402-FX-2213GLF
RES SMD 27K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 41.2 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 100PF 5KV X7R 3640 datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING MIXED 33 POS datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
OSC MEMS 54.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 51UH 344MA 2.85 OHM datasheet.pdf