Bourns Inc. CR0402-FX-22R1GLF
CR0402-FX-22R1GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0402-FX-22R1GLF
Brief Description
RES SMD 22.1 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CR0402-FX-22R1GLF.pdf
Availability of CR0402-FX-22R1GLF
QUANTITY
CR0402-FX-22R1GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0402-FX-22R1GLF
Internal Part NumberEIS-CR0402-FX-22R1GLF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0402-FX-22R1GLF
Related LinksCR0402-F, CR0402-FX-22R1GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0402-FX-22R1GLF Details Description
Related parts for CR0402-FX-22R1GLF
IC OFFLINE SWIT OTP OCP HV 8SMD datasheet.pdf
RES SMD 274K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY INLET MED FUSE 1A datasheet.pdf
48P.IEC-C MALE CONN datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS DL VERT SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 21 CKTS LGT 51 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 70UF 15V AXIAL datasheet.pdf