Bourns Inc. CR0402-FX-3321GLF
CR0402-FX-3321GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0402-FX-3321GLF
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CR0402-FX-3321GLF.pdf
Availability of CR0402-FX-3321GLF
QUANTITY
CR0402-FX-3321GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0402-FX-3321GLF
Internal Part NumberEIS-CR0402-FX-3321GLF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0402-FX-3321GLF
Related LinksCR0402-F, CR0402-FX-3321GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0402-FX-3321GLF Details Description
Related parts for CR0402-FX-3321GLF
OSC XO 11.0592MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
MAT FLOOR KIT 4'X6'.125" BLACK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 320KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 40A TSDSON-8 datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 1W 5% RADIAL datasheet.pdf
TGREASE 980 0.5 KG datasheet.pdf
CONN FPC VERT 5POS 1MM SMD datasheet.pdf
SNSR PRES datasheet.pdf
CTV 10C 8#22D 2#8 COAX SKT PLG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS PIN datasheet.pdf