Bourns Inc. CR0402-FX-3322GLF
CR0402-FX-3322GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0402-FX-3322GLF
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CR0402-FX-3322GLF.pdf
Availability of CR0402-FX-3322GLF
QUANTITY
CR0402-FX-3322GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0402-FX-3322GLF
Internal Part NumberEIS-CR0402-FX-3322GLF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0402-FX-3322GLF
Related LinksCR0402-F, CR0402-FX-3322GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0402-FX-3322GLF Details Description
Related parts for CR0402-FX-3322GLF
FIXED IND 3.9UH 130MA 1.4 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
IC FIFO 32768X72 4-4NS 324-BGA datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 10V WHITE datasheet.pdf
MOUNT RECT CAPACITORS 0.250" datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP datasheet.pdf
OSC MEMS 60.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf