Bourns Inc. CR0402-FX-3482GLF
CR0402-FX-3482GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0402-FX-3482GLF
Brief Description
RES SMD 34.8K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CR0402-FX-3482GLF.pdf
Availability of CR0402-FX-3482GLF
QUANTITY
CR0402-FX-3482GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0402-FX-3482GLF
Internal Part NumberEIS-CR0402-FX-3482GLF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0402-FX-3482GLF
Related LinksCR0402-F, CR0402-FX-3482GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0402-FX-3482GLF Details Description
Related parts for CR0402-FX-3482GLF
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 110 OHM 10SIP datasheet.pdf
RES 0.383 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LEVER FULCRUM datasheet.pdf
RES 500 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf