Bourns Inc. CR0402-FX-4532GLF
CR0402-FX-4532GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0402-FX-4532GLF
Brief Description
RES SMD 45.3K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CR0402-FX-4532GLF.pdf
Availability of CR0402-FX-4532GLF
QUANTITY
CR0402-FX-4532GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0402-FX-4532GLF
Internal Part NumberEIS-CR0402-FX-4532GLF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0402-FX-4532GLF
Related LinksCR0402-F, CR0402-FX-4532GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0402-FX-4532GLF Details Description
Related parts for CR0402-FX-4532GLF
TRIAC ALTERNISTOR 1KV 8A TO252 datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER RS232 5V 16-SOIC datasheet.pdf
CONN BASE CPLNG SIDE ENTRY PG21 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 200V X7R 0603 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 5% 0402 datasheet.pdf
CAP TOGGLE BAT GREEN datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf