Bourns Inc. CR0402-FX-7321GLF
CR0402-FX-7321GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0402-FX-7321GLF
Brief Description
RES SMD 7.32K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CR0402-FX-7321GLF.pdf
Availability of CR0402-FX-7321GLF
QUANTITY
CR0402-FX-7321GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0402-FX-7321GLF
Internal Part NumberEIS-CR0402-FX-7321GLF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0402-FX-7321GLF
Related LinksCR0402-F, CR0402-FX-7321GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0402-FX-7321GLF Details Description
Related parts for CR0402-FX-7321GLF
TERMINAL BLOCK 5MM VERT 3POS datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.235V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 80POS STR .050" GOLD datasheet.pdf
CAP CER 47PF 3KV NP0 2325 datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 2-INP 8-XSON datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
S2C-SMT 3.50/14/90LF 1.5SN BK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 11A 7.3 MOHM SMD datasheet.pdf
RECT BRIDGE 1A 200V 4HD DIP datasheet.pdf