Bourns Inc. CR0402-FX-8451GLF
CR0402-FX-8451GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0402-FX-8451GLF
Brief Description
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CR0402-FX-8451GLF.pdf
Availability of CR0402-FX-8451GLF
QUANTITY
CR0402-FX-8451GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0402-FX-8451GLF
Internal Part NumberEIS-CR0402-FX-8451GLF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0402-FX-8451GLF
Related LinksCR0402-F, CR0402-FX-8451GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0402-FX-8451GLF Details Description
Related parts for CR0402-FX-8451GLF
IC REG LDO 3.3V 0.2A 8VSSOP datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 1" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CAP FILM 640UF 10% 1KVDC SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf