Bourns Inc. CR0402-FX-8452GLF
CR0402-FX-8452GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0402-FX-8452GLF
Brief Description
RES SMD 84.5K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
CR0402-FX-8452GLF.pdf
Availability of CR0402-FX-8452GLF
QUANTITY
CR0402-FX-8452GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0402-FX-8452GLF
Internal Part NumberEIS-CR0402-FX-8452GLF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0402-FX-8452GLF
Related LinksCR0402-F, CR0402-FX-8452GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0402-FX-8452GLF Details Description
Related parts for CR0402-FX-8452GLF
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 750MA 24VDC 0402 datasheet.pdf
REV-FOR datasheet.pdf
RES SMD 0.0 OHM JUMPER 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES 770 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
AC/DC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
IND TUFFLED FLEXVOLT 14MM GREEN datasheet.pdf