Bourns Inc. CR0402-JW-104GLF
CR0402-JW-104GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0402-JW-104GLF
Brief Description
RES SMD 100K OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
CR0402-JW-104GLF.pdf
Availability of CR0402-JW-104GLF
QUANTITY
CR0402-JW-104GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0402-JW-104GLF
Internal Part NumberEIS-CR0402-JW-104GLF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0402-JW-104GLF
Related LinksCR0402-J, CR0402-JW-104GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0402-JW-104GLF Details Description
Related parts for CR0402-JW-104GLF
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH 100-LQFP datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT BIPOL RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 450MA 1.32 OHM datasheet.pdf
CAP CER 10UF 4V X6S 0603 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 100V 5% BP 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CABLE 5COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB CP datasheet.pdf
RJ45 SHIELDED LED 8 PORT datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf