Bourns Inc. CR0402-JW-221GLF
CR0402-JW-221GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0402-JW-221GLF
Brief Description
RES SMD 220 OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
CR0402-JW-221GLF.pdf
Availability of CR0402-JW-221GLF
QUANTITY
CR0402-JW-221GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0402-JW-221GLF
Internal Part NumberEIS-CR0402-JW-221GLF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0402-JW-221GLF
Related LinksCR0402-J, CR0402-JW-221GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0402-JW-221GLF Details Description
Related parts for CR0402-JW-221GLF
IDC CABLE- AKR34G/ AE34M / AKR34 datasheet.pdf
IC MPU Z180 10MHZ 68PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
THERMOELECTRIC ASSY AIR-AIR 5.6A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 17 CKTS LGT 127 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MOSFET NCH 30V 10.5A DFN datasheet.pdf