Bourns Inc. CR0402-JW-332GLF
CR0402-JW-332GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0402-JW-332GLF
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
CR0402-JW-332GLF.pdf
Availability of CR0402-JW-332GLF
QUANTITY
CR0402-JW-332GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0402-JW-332GLF
Internal Part NumberEIS-CR0402-JW-332GLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
SeriesCR0402
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0402-JW-332GLF
Related LinksCR0402-J, CR0402-JW-332GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0402-JW-332GLF Details Description
Related parts for CR0402-JW-332GLF
CONVER DC/DC 0.75 5.5V @ 16A SMD datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG59 22AWG 1000' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V HCSL 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS CABLE SKT RA datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 200MW SOD323 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 250VDC RDL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS PIN datasheet.pdf