Bourns Inc. CR0402-JW-823GLF
CR0402-JW-823GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0402-JW-823GLF
Brief Description
RES SMD 82K OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
CR0402-JW-823GLF.pdf
Availability of CR0402-JW-823GLF
QUANTITY
CR0402-JW-823GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0402-JW-823GLF
Internal Part NumberEIS-CR0402-JW-823GLF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0402-JW-823GLF
Related LinksCR0402-J, CR0402-JW-823GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0402-JW-823GLF Details Description
Related parts for CR0402-JW-823GLF
SENSOR TEMP RATIOMETRIC SC70-5 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CABLE MOD FLAT 6COND WHITE 1000' datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 3A 9DSBGA datasheet.pdf
IC AMP MMIC 80MA 4.5V SOT343 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 15A 125V datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 6.3V JB 0402 datasheet.pdf