Bourns Inc. CR0603-FX-1130ELF
CR0603-FX-1130ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-1130ELF
Brief Description
RES SMD 113 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-1130ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-1130ELF
QUANTITY
CR0603-FX-1130ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-1130ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-1130ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-1130ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-1130ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-1130ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-1130ELF
IC OPAMP GP 1MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 4.42KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 180MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
DISPLAY 7SEGMENT ORANGE CC datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC KEY 1KW 400V datasheet.pdf
CONN HDR 2.0MM DUAL PCB RA 18POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/16-48" CLEAR datasheet.pdf
DIODE MODULE RECTIFIER 3A datasheet.pdf