Bourns Inc. CR0603-FX-1273ELF
CR0603-FX-1273ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-1273ELF
Brief Description
RES SMD 127K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-1273ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-1273ELF
QUANTITY
CR0603-FX-1273ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-1273ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-1273ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-1273ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-1273ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-1273ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-1273ELF
RES SMD 1.02K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ 8SO datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 75PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 205MA 1.6 OHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
INLINE MINI HLDR 93.41 680 BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 39PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
22UF 100V 8X10 datasheet.pdf