Bourns Inc. CR0603-FX-1330ELF
CR0603-FX-1330ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-1330ELF
Brief Description
RES SMD 133 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-1330ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-1330ELF
QUANTITY
CR0603-FX-1330ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-1330ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-1330ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-1330ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-1330ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-1330ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-1330ELF
FUSE HOLDER CARTRIDGE 300V 6.3A datasheet.pdf
FERRULE 16.0MM 28 BLU 1 = 100PCS datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 35POS datasheet.pdf
CAP CER 5PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 0.287 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CABLE TIE METAL BARB 18.1" datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf