Bourns Inc. CR0603-FX-1373ELF
CR0603-FX-1373ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-1373ELF
Brief Description
RES SMD 137K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-1373ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-1373ELF
QUANTITY
CR0603-FX-1373ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-1373ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-1373ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-1373ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-1373ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-1373ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-1373ELF
IC OPAMP PGA 1.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN PIN 24-28AWG CRIMP GOLD T&R datasheet.pdf
LEAD TEST BNC FEMALE BANA PLUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC COUNTER 8BIT SYNC U/D 24DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ10B PG16 datasheet.pdf
RES 560 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf