Bourns Inc. CR0603-FX-2152ELF
CR0603-FX-2152ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-2152ELF
Brief Description
RES SMD 21.5K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-2152ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-2152ELF
QUANTITY
CR0603-FX-2152ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-2152ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-2152ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-2152ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-2152ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-2152ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-2152ELF
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
RES 280 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 100MM M8 datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-100V datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 10.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf