Bourns Inc. CR0603-FX-22R1GLF
CR0603-FX-22R1GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-22R1GLF
Brief Description
RES SMD 22.1 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-22R1GLF.pdf
Availability of CR0603-FX-22R1GLF
QUANTITY
CR0603-FX-22R1GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-22R1GLF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-22R1GLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0603-LF Material Declaration
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-22R1GLF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-22R1GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-22R1GLF Details Description
Related parts for CR0603-FX-22R1GLF
CONN EDGECARD 80POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 5.6PF 100V 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
8300-34 ANVIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf