Bourns Inc. CR0603-FX-2320ELF
CR0603-FX-2320ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-2320ELF
Brief Description
RES SMD 232 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-2320ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-2320ELF
QUANTITY
CR0603-FX-2320ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-2320ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-2320ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0603-LF Material Declaration
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-2320ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-2320ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-2320ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-2320ELF
CONVERTER DC/DC 15V OUT 1W datasheet.pdf
RETAINER PLATE datasheet.pdf
IC COMPARATOR TTL 8-SOIC datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER N-CH 12-DFN datasheet.pdf
SHARP BENT 30DEG TIP 0.5MM 700 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES 162 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 70A I2PAK datasheet.pdf
RES SMD 0.044 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.2 OHM 10% 745W datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf