Bourns Inc. CR0603-FX-24R3ELF
CR0603-FX-24R3ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-24R3ELF
Brief Description
RES SMD 24.3 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-24R3ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-24R3ELF
QUANTITY
CR0603-FX-24R3ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-24R3ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-24R3ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-24R3ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-24R3ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-24R3ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-24R3ELF
IC REG LDO 2.8V 0.2A 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
Connector Socket 25 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TYPE4 SFTY LGHT CRTN HT 1463MM Q datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN TERMINATOR PLUG TNC 50OHM datasheet.pdf
47UF 25V 6,3X7MM 85C 1500H datasheet.pdf