Bourns Inc. CR0603-FX-3321ELF
CR0603-FX-3321ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-3321ELF
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-3321ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-3321ELF
QUANTITY
CR0603-FX-3321ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-3321ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-3321ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-3321ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-3321ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-3321ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-3321ELF
CONN SPADE SPRING 16-22 AWG #8 datasheet.pdf
FUSE GLASS 400MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.2A 100 MOHM datasheet.pdf
EVALUATION BOARD 2 FOR ADF4350 datasheet.pdf
CAP FILM 0.036UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
ANT OMNI FG 440MHZ 150W datasheet.pdf
MCU 32BIT USB 32KB 64TQFP datasheet.pdf
3.50MM EURO PLUG VERT ME FWE GRN datasheet.pdf
CARD GUIDE COND INSERT 2" NAT datasheet.pdf
TV 16C 16#16 SKT PLUG datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 3.3VOUT datasheet.pdf