Bourns Inc. CR0603-FX-3401ELF
CR0603-FX-3401ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-3401ELF
Brief Description
RES SMD 3.4K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-3401ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-3401ELF
QUANTITY
CR0603-FX-3401ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-3401ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-3401ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-3401ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-3401ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-3401ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-3401ELF
DIODE ZENER 5.1V 1W DO41 datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 375MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 213K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.050 18 POS datasheet.pdf
RES 7.43K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.25A 159 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf