Bourns Inc. CR0603-FX-3832ELF
CR0603-FX-3832ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-3832ELF
Brief Description
RES SMD 38.3K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-3832ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-3832ELF
QUANTITY
CR0603-FX-3832ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-3832ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-3832ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-3832ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-3832ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-3832ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-3832ELF
Crystal 14.31818MHz 50ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 2.60mm pitch datasheet.pdf
RES SMD 15.4KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
COVER CAP 23P datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IMPACT DC 3X10 OPEN SN datasheet.pdf
HAND CRIMP TOOL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 1% 10W datasheet.pdf