Bourns Inc. CR0603-FX-4321ELF
CR0603-FX-4321ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-4321ELF
Brief Description
RES SMD 4.32K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-4321ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-4321ELF
QUANTITY
CR0603-FX-4321ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-4321ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-4321ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-4321ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-4321ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-4321ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-4321ELF
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP AUDIO 3.3MHZ 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 82 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
IC FRONTEND MOD 802.11N DL 30QFN datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 1KV X7R 2225 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf