Bourns Inc. CR0603-FX-46R4ELF
CR0603-FX-46R4ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-46R4ELF
Brief Description
RES SMD 46.4 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-46R4ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-46R4ELF
QUANTITY
CR0603-FX-46R4ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-46R4ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-46R4ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-46R4ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-46R4ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-46R4ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-46R4ELF
CAP NIOB OXID 4.7UF 20% 10V 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON X 1-1.4MM WHITE datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.25V SOT23 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 100MA 3CP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf