Bourns Inc. CR0603-FX-6200ELF
CR0603-FX-6200ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-6200ELF
Brief Description
RES SMD 620 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-6200ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-6200ELF
QUANTITY
CR0603-FX-6200ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-6200ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-6200ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-6200ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-6200ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-6200ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-6200ELF
RES SMD 32.4KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.62"L X 3.11"W datasheet.pdf
HEADER OPEN CUP 2LVL .300 20POS datasheet.pdf
CBL RIBN 68COND 0.025 GRAY 100' datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 250MW SOT23 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 650MHZ 16QFN datasheet.pdf
IC VIDEO CROSSPOINT SWIT 144TQFP datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PUNCH PIN TAPER 14MM X 175MM datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT SKT datasheet.pdf