Bourns Inc. CR0603-FX-6492ELF
CR0603-FX-6492ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-6492ELF
Brief Description
RES SMD 64.9K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-6492ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-6492ELF
QUANTITY
CR0603-FX-6492ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-6492ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-6492ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-6492ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-6492ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-6492ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-6492ELF
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V SOT23-3 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 250MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
CABLE 5COND 16AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125" datasheet.pdf
762 TB SOCKET RA A/TYPE datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STR DUAL .5MM datasheet.pdf