Bourns Inc. CR0603-FX-6813ELF
CR0603-FX-6813ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-6813ELF
Brief Description
RES SMD 681K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-6813ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-6813ELF
QUANTITY
CR0603-FX-6813ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-6813ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-6813ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-6813ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-6813ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-6813ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-6813ELF
RES SMD 200 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
TVS DIODE 198VWM 319.8VC R6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN HEADER DL VERT GOLD 38POS datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS SMD SNGL ROW datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 0.100 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf