Bourns Inc. CR0603-FX-7323ELF
CR0603-FX-7323ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-7323ELF
Brief Description
RES SMD 732K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-7323ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-7323ELF
QUANTITY
CR0603-FX-7323ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-7323ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-7323ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-7323ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-7323ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-7323ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-7323ELF
DIODE ARRAY GP 80V 200MA SOT323 datasheet.pdf
IC MIXER/OSC/PLL DIGITAL TSSOP38 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8-DIP datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
LED CBI 5MM AMBER DIFFUSED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MICRO 100C P 72" RBW JACKP NI datasheet.pdf