Bourns Inc. CR0603-FX-8453ELF
CR0603-FX-8453ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-8453ELF
Brief Description
RES SMD 845K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-8453ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-8453ELF
QUANTITY
CR0603-FX-8453ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-8453ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-8453ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-8453ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-8453ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-8453ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-8453ELF
RES SMD 11.8K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2.5 BRASS 8MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 4.6A 6TSOP datasheet.pdf
HEADER DOUBLE 40POS .050" SMD datasheet.pdf
PLAST KEYBD COVER G81-7000 MODEL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
MOUNTING PLATE A22R SERIES datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 55POS datasheet.pdf