Bourns Inc. CR0603-FX-9103ELF
CR0603-FX-9103ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-9103ELF
Brief Description
RES SMD 910K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-9103ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-9103ELF
QUANTITY
CR0603-FX-9103ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-9103ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-9103ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-9103ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-9103ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-9103ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-9103ELF
CONVERTER DC/DC 12V 216W OUT datasheet.pdf
LEAD TEST MICRHK-BANAPLG 36" BLK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.7MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 667MHZ 689TEPBGA datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE/TOP ENTRY SZ16B datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W PNP NC 2M datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 630V X7R 1206 datasheet.pdf