Bourns Inc. CR0603-JW-122ELF
CR0603-JW-122ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-JW-122ELF
Brief Description
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-JW-122ELF.pdf
Availability of CR0603-JW-122ELF
QUANTITY
CR0603-JW-122ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-JW-122ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-JW-122ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-JW-122ELF
Related LinksCR0603-J, CR0603-JW-122ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-JW-122ELF Details Description
Related parts for CR0603-JW-122ELF
ADAPTER KIT ACCESSORY RCA MALE datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 0402 SMD datasheet.pdf
OSC XO 33.3333MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V Z5U 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 750UH 2.1A 240 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 84POS datasheet.pdf
CONN FPC TOP 25POS 1MM R/A datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4POS datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.24UF RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS SKT datasheet.pdf