Bourns Inc. CR0603-JW-125ELF
CR0603-JW-125ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-JW-125ELF
Brief Description
RES SMD 1.2M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-JW-125ELF.pdf
Availability of CR0603-JW-125ELF
QUANTITY
CR0603-JW-125ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-JW-125ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-JW-125ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-JW-125ELF
Related LinksCR0603-J, CR0603-JW-125ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-JW-125ELF Details Description
Related parts for CR0603-JW-125ELF
CABLE USB A-B IMAC GREEN 2M datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 4-INP 14-SOIC datasheet.pdf
HOLE PLUG .5" STAINLESS STEEL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 127 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 309 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 5 (Power) Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
1/8 BRICK HEATSINK 23X58X22.9MM datasheet.pdf
CAP FILM 25UF 10% 250V RADIAL datasheet.pdf