Bourns Inc. CR0603-JW-184ELF
CR0603-JW-184ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-JW-184ELF
Brief Description
RES SMD 180K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-JW-184ELF.pdf
Availability of CR0603-JW-184ELF
QUANTITY
CR0603-JW-184ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-JW-184ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-JW-184ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-JW-184ELF
Related LinksCR0603-J, CR0603-JW-184ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-JW-184ELF Details Description
Related parts for CR0603-JW-184ELF
CBL RIBN 10COND TWIST-PAIR 100' datasheet.pdf
IC DAS 12BIT 100KSPS 44-PLCC datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD 1X2 14TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
19P MTA156 CONN ASSY 20AWG LF datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.171" NYLON 6.73MM datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 REC datasheet.pdf
RES SMD 3.125 OHM 0.1% 8W TO220 datasheet.pdf
4P 6C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 85MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf