Bourns Inc. CR0603-JW-223GLF
CR0603-JW-223GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-JW-223GLF
Brief Description
RES SMD 22K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-JW-223GLF.pdf
Availability of CR0603-JW-223GLF
QUANTITY
CR0603-JW-223GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-JW-223GLF
Internal Part NumberEIS-CR0603-JW-223GLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0603-LF Material Declaration
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-JW-223GLF
Related LinksCR0603-J, CR0603-JW-223GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-JW-223GLF Details Description
Related parts for CR0603-JW-223GLF
INSERT FMALE 40P+1GND TERM BLOCK datasheet.pdf
SNAP FASTENER 10MM MALE 1=10PCS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC OPAMP GP 7MHZ RRO 10VSSOP datasheet.pdf
RES SMD 274K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 27.0 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 110 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
JOYSTICK HALL 3AXIS CONNECTOR datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
13W3 M S.C 20A POWER THRU HOLE datasheet.pdf
CAP FILM 16NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf