Bourns Inc. CR0603-JW-303ELF
CR0603-JW-303ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-JW-303ELF
Brief Description
RES SMD 30K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-JW-303ELF.pdf
Availability of CR0603-JW-303ELF
QUANTITY
CR0603-JW-303ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-JW-303ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-JW-303ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0603-LF Material Declaration
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-JW-303ELF
Related LinksCR0603-J, CR0603-JW-303ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-JW-303ELF Details Description
Related parts for CR0603-JW-303ELF
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 6.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN VALVE PLUG WITH SEAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS INLINE PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 10W datasheet.pdf