Bourns Inc. CR0603-JW-333GLF
CR0603-JW-333GLF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-JW-333GLF
Brief Description
RES SMD 33K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-JW-333GLF.pdf
Availability of CR0603-JW-333GLF
QUANTITY
CR0603-JW-333GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-JW-333GLF
Internal Part NumberEIS-CR0603-JW-333GLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0603-LF Material Declaration
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-JW-333GLF
Related LinksCR0603-J, CR0603-JW-333GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-JW-333GLF Details Description
Related parts for CR0603-JW-333GLF
CAP PTFE 8PF 0.5PF 300V SMD datasheet.pdf
IC TXRX RS485 FAULT PROT 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 357 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 12VOUT 50W datasheet.pdf
BLADE HEX SOCKET 5/16" 4.56" datasheet.pdf
METAL D SUB DUST COVER datasheet.pdf
DBL KEY EXCHANGE FLEX ACTUATOR datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf