Bourns Inc. CR0603-JW-430ELF
CR0603-JW-430ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-JW-430ELF
Brief Description
RES SMD 43 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-JW-430ELF.pdf
Availability of CR0603-JW-430ELF
QUANTITY
CR0603-JW-430ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-JW-430ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-JW-430ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0603-LF Material Declaration
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-JW-430ELF
Related LinksCR0603-J, CR0603-JW-430ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-JW-430ELF Details Description
Related parts for CR0603-JW-430ELF
RES SMD 620 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY 6A PCB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.3KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4A 32V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 WW datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
SCR FAST SW 475A 400V TO-220AC datasheet.pdf
CONN EDGE .100 17POS HL LOW P datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
IMPACT 3X12 85 OHM GL BP 49 039 datasheet.pdf