Bourns Inc. CR0603-JW-432ELF
CR0603-JW-432ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-JW-432ELF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-JW-432ELF.pdf
Availability of CR0603-JW-432ELF
QUANTITY
CR0603-JW-432ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-JW-432ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-JW-432ELF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCR0603-LF Material Declaration
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCR0603
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-JW-432ELF
Related LinksCR0603-J, CR0603-JW-432ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-JW-432ELF Details Description
Related parts for CR0603-JW-432ELF
CONN HEADER 42POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 178K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 500MA 115 MOHM datasheet.pdf
RES 27K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf