Bourns Inc. CR0603-JW-684ELF
CR0603-JW-684ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-JW-684ELF
Brief Description
RES SMD 680K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-JW-684ELF.pdf
Availability of CR0603-JW-684ELF
QUANTITY
CR0603-JW-684ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-JW-684ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-JW-684ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-JW-684ELF
Related LinksCR0603-J, CR0603-JW-684ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-JW-684ELF Details Description
Related parts for CR0603-JW-684ELF
IC REG LDO 3V 0.5A SC63 datasheet.pdf
IDC CABLE - ASC20H/AE20M/ASC20H datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 48V datasheet.pdf
RES SMD 5.23 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
IC HOT-SWAP CTRLR N-CH 10-UMAX datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1.5A DO220AA datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 100MA 4.5 OHM datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 51 TYPE D 39POS datasheet.pdf
RES SMD 2.91K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf