Bourns Inc. CR0603-JW-685ELF
CR0603-JW-685ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-JW-685ELF
Brief Description
RES SMD 6.8M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-JW-685ELF.pdf
Availability of CR0603-JW-685ELF
QUANTITY
CR0603-JW-685ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-JW-685ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-JW-685ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-JW-685ELF
Related LinksCR0603-J, CR0603-JW-685ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-JW-685ELF Details Description
Related parts for CR0603-JW-685ELF
FIXED IND 220UH 290MA 2.08 OHM datasheet.pdf
BEZEL SNAP ON IVORY datasheet.pdf
RELAY REED 3PDT 250MA 12V datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SW SGL 16-TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 500MA 200 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
SENSOR 60 PSIA UNAMPLIFIED DIP datasheet.pdf
PCB SSR 480VAC/40A DC IN TP RN datasheet.pdf