Bourns Inc. CR0805-FX-1302ELF
CR0805-FX-1302ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-FX-1302ELF
Brief Description
RES SMD 13K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-FX-1302ELF.pdf
Availability of CR0805-FX-1302ELF
QUANTITY
CR0805-FX-1302ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-FX-1302ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-FX-1302ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-FX-1302ELF
Related LinksCR0805-F, CR0805-FX-1302ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-FX-1302ELF Details Description
Related parts for CR0805-FX-1302ELF
CAP CER 820PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 40VA THRU HOLE datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V 6A/5A 8-SOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LMV881 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 3W DO216AA datasheet.pdf
D4N-2D31 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 36POS GOLD datasheet.pdf