Bourns Inc. CR0805-FX-1330ELF
CR0805-FX-1330ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-FX-1330ELF
Brief Description
RES SMD 133 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-FX-1330ELF.pdf
Availability of CR0805-FX-1330ELF
QUANTITY
CR0805-FX-1330ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-FX-1330ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-FX-1330ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-FX-1330ELF
Related LinksCR0805-F, CR0805-FX-1330ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-FX-1330ELF Details Description
Related parts for CR0805-FX-1330ELF
FIXED IND 2.2UH 155MA 1.05 OHM datasheet.pdf
MOSFET P-CH 40V 3.4A 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V Y5V 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V 5% BP 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB micro B 5 Position Through Hole, Vertical datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 52MA 21 OHM TH datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf