Bourns Inc. CR0805-FX-2321ELF
CR0805-FX-2321ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-FX-2321ELF
Brief Description
RES SMD 2.32K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-FX-2321ELF.pdf
Availability of CR0805-FX-2321ELF
QUANTITY
CR0805-FX-2321ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-FX-2321ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-FX-2321ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-FX-2321ELF
Related LinksCR0805-F, CR0805-FX-2321ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-FX-2321ELF Details Description
Related parts for CR0805-FX-2321ELF
CONN HEADER 22POS DL 30GOLD SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 7.5A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RTD TEMPERATURE SENSOR datasheet.pdf
LED BLUE 3W XPOWER W/STAR BRD datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
ANT MOB COIL VHF 1/2 144-174MHZ datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 850MA 170 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 2M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf