Bourns Inc. CR0805-FX-3093ELF
CR0805-FX-3093ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-FX-3093ELF
Brief Description
RES SMD 309K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-FX-3093ELF.pdf
Availability of CR0805-FX-3093ELF
QUANTITY
CR0805-FX-3093ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-FX-3093ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-FX-3093ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-FX-3093ELF
Related LinksCR0805-F, CR0805-FX-3093ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-FX-3093ELF Details Description
Related parts for CR0805-FX-3093ELF
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RING CORE DBL CHOKE 470UH SMD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V C0G 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 10A TO220F datasheet.pdf
PG16 7-12DIA GREY PLASTIC CABLE datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM datasheet.pdf
HLX150YW1TS070B datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
1000UF 25V 12,5X30MM 125C 8000H datasheet.pdf