Bourns Inc. CR0805-FX-3240ELF
CR0805-FX-3240ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-FX-3240ELF
Brief Description
RES SMD 324 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-FX-3240ELF.pdf
Availability of CR0805-FX-3240ELF
QUANTITY
CR0805-FX-3240ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-FX-3240ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-FX-3240ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-FX-3240ELF
Related LinksCR0805-F, CR0805-FX-3240ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-FX-3240ELF Details Description
Related parts for CR0805-FX-3240ELF
TERM BLOCK 7.62MM 11POS OR datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 579MA 690 MOHM datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LPC2478 datasheet.pdf
FUSE F/A TELE-GARD 60A 170VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 365 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC FPGA 615 I/O 780FBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf