Bourns Inc. CR0805-FX-3301ELF
CR0805-FX-3301ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-FX-3301ELF
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-FX-3301ELF.pdf
Availability of CR0805-FX-3301ELF
QUANTITY
CR0805-FX-3301ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-FX-3301ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-FX-3301ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-FX-3301ELF
Related LinksCR0805-F, CR0805-FX-3301ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-FX-3301ELF Details Description
Related parts for CR0805-FX-3301ELF
CAP THIN FILM 0.3PF 50V 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 50POS DUAL GOLD datasheet.pdf
IC SRAM 16MBIT 55NS 48TSOP datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH ULOW RDS 4DSBGA datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 17.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 2VOUT 10W datasheet.pdf
BUMPER SQU 0.402"L X 0.402"W BLK datasheet.pdf
MOSFET N CH 100V 5A TO220 datasheet.pdf