Bourns Inc. CR0805-FX-3320ELF
CR0805-FX-3320ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0805-FX-3320ELF
Brief Description
RES SMD 332 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CR0805-FX-3320ELF.pdf
Availability of CR0805-FX-3320ELF
QUANTITY
CR0805-FX-3320ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0805-FX-3320ELF
Internal Part NumberEIS-CR0805-FX-3320ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0805-FX-3320ELF
Related LinksCR0805-F, CR0805-FX-3320ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0805-FX-3320ELF Details Description
Related parts for CR0805-FX-3320ELF
DIODE ZENER 7.5V 250MW 2DFN datasheet.pdf
CTRLR POWER SSR 480V 50A AC OUT datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 12COND 16AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 5W SMBJ datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf